Isıtma ve Soğutma Sistemleri

- Bireysel kat kaloriferleri
- Villa ısıtma sistemleri
- Merkezi kazan sistemleri
- Kaskad kazan sistemeri
- Radyant Isıtma sıstemleri
- Nano Teknolöjik Isıtma sistemleri
- İnfrared Isıtma sistemleri
- VRF,VRV Sistemleri
- Isı Pompası Sistemleri
Uygulamalarımızda en kaliteli malzemeler tercih edilmektedir.Tesiat içerisindeki birleştirmeler presli, sert ve yumuşak lehimli, kaynaklı veya plastik kaynaklı olarak yapılabilmektedir. Müşterilerimize, proje departmanımızın hazırladığı özel optimize edilmiş çözümler sunmaktayız.

Soğutma Sistemleri

Soğutma cihazları bir bölgeyi çevre sıcaklığının altında tutmak için kullanılan sistemlerdir. Genelde soğutma uygulamaları, yiyeceklerin saklanması, binaların soğutulması gibi uygulamalar için düşünülür, fakat birçok farklı uygulaması da mevcuttur. Soğutma cihazlarının çoğu genel olarak bir çalışma akışkanının (soğutkanın) düşük basınçta buharlaştırılması ve yüksek basınçta tekrar sıvılaştırılması prensibine dayanır. Bundan başka bir gazın yüksek basınca sıkıştırıldıktan sonra soğutulması sonrada düşük basınca genleştirilmesi prensibine dayanan soğutma sistemleri de vardır. Bu tür sistemler gazların sıvılaştırılmasında ve uçaklarda sıkça kullanılırlar. Soğutma akışkanlarının sıkıştırılması kompresör ile gerçekleşir. Kompresörler genel olarak piston silindir tipi, turbo kompresörler, vida tipi kompresörler, ses dalgalarıyla sıkıştırma gibi değişik tiplerde olabilir. Firmamızda , bu temel unsurları ve talep edilen şartları göz önünde bulundurarak soğutma için optimum proje çalışmalarını yapar ve hizmetinize sunmaktadır.
Soğutma cihazlarının çoğu genel olarak bir çalışma akışkanının (soğutkanın) düşük basınçta buharlaştırılması ve yüksek basınçta tekrar sıvılaştırılması prensibine dayanır. Bundan başka bir gazın yüksek basınca sıkıştırıldıktan sonra soğutulması sonrada düşük basınca genleştirilmesi prensibine dayanan soğutma sistemleri de vardır. Bu tür sistemler gazların sıvılaştırılmasında ve uçaklarda sıkça kullanılırlar. Termo - iyonik soğutucularda (Peltier soğutucuları) gittikçe daha fazla kullanım bulunmaktadır. Bu soğutucularda uçlarından birbirine bağlanmış iki değişik tür alaşımdan elektrik akımı geçirilir ve bir uç ısınırken diğeri uç soğur.
Soğutma akışkanlarının sıkıştırılması genelde kompresör dediğimiz aygıtlarla gerçekleşir. Kompresörler genel olarak piston silindir tipi, turbo kompresörler, vida tipi kompresörler, ses dalgalarıyla sıkıştırma gibi değişik tiplerde olabilir. Absorbsiyon tipi soğutucularda basınç sıvı pompası ve birden fazla sıvının fazlarının ayrılması sistemiyle de oluşturulabilir Firmamızda bu temel unsurları ve talep edilen şartları göz önünde bulundurarak soğutma için optimum proje çalışmalarını yapar ve hizmetinize sunmaktadır.