Hava ve Havalandırma Sistemi

Hava ve Havalandırma Sistemleri, "Taze" dış mekân havasını getiren ve "kirlenmiş" iç havayı temizleyen bir binadaki mekanik sistemdir.
Bir işyerinde, havadaki kirletici maddelere maruz kalmayı kontrol etmek için havalandırma sistemleri kullanılır. Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamak için genellikle duman, toz ve buhar gibi kirletici maddelerin uzaklaştırılmasında kullanılır. Havalandırma, doğal yollarla (örneğin, bir pencerenin açılması) veya mekanik araçlarla (ör., Fanlar veya üfleyiciler) gerçekleştirilebilir.

Endüstriyel Havalandırma sistemleri, belirli bir havanın belirli bir hızda (hız) hareket ettirilmesi için tasarlanmıştır, bu da istenmeyen kirletici maddelerin uzaklaştırılmasına (veya "boşaltılmasına") neden olur. Tüm havalandırma sistemleri aynı temel prensipleri takip etse de, her sistem özellikle işin türüne ve bu işyerinde kirletici salınım oranına uyacak şekilde tasarlanmıştır.

Havalandırma Sistemlerinin Amaçları şunlardır.
- Sürekli taze ve temiz hava sağlar.
- Sıcaklığı ve nemi rahat bir seviyede korumaktadır.
- Potansiyel yangını veya patlama tehlikelerini azaltır.
- Havadaki kirletici maddeleri giderin veya sulandırın.
Endüstriyel Havalandırma Sisteminin Önemi
Endüstriyel Havalandırma, kapalı çalışma ortamlarında salınan kirletici maddeleri temizlemek veya kontrol etmek için bir "mühendislik kontrolü" olarak kabul edilir. Çalışanların hava kirliliğine maruz kalmalarını engellemek için tercih edilen yollardan biridir.
Mutlu Mekanik olarak Endüstriyel Havalandırma Sistemleri Hizmetimizde, ev mühendisliği, imalat, akustik analiz, titreşim analizi ve 3D modelleme yetenekleri ile eksiksiz bir şekilde donatılmıştır. Müşterilerimize zorlu endüstri zorlukları ile ilgili olarak API, NEC, NFPA ve FERC standartlarını biliyoruz. Performans özelliklerini ve projelere özel istenen sonuçları alıyoruz ve müşterilerimiz için komple anahtar teslimi sistemleri tasarlıyoruz. Sorun ne olursa olsun, Mutlu Mekanik bir çözüm sağlayabilir.